Kniha Hypersenzitivní děti - Laskaví poslové univerza

Autor: Antje Gertrud Hoffmanová

Anotace vydavatele: Kniha Hypersenzitivní děti má vysoký potenciál stát se žádanou knihou o výchově dětí. Autorka nabízí netradiční pohled na výchovu přecitlivělých dětí, které tradiční pedagogika považuje za vývojově opožděné nebo s poruchou učení. Hofmannová tyto diagnózy posuzuje jako mylné, sama vyslovuje diagnózu syndromu HSC, tedy syndromu hypersenzitivního dítěte.
Proč syndrom? V dnešním přetechnizovaném světě není pro rozvoj intuitivních schopností těchto jedinců příliš místa, ba nejsou žádané, dokonce jsou ve školách cíleně potlačovány, protože vlastnosti hypersenzitivních dětí neodpovídají dnešnímu ideálu výkonného a učenlivého jedince.
Autorka chce prostřednictvím této knihy pomoci rodičům pochopit mimořádné vlastnosti svých dětí, aby je zbavili je strachu a pochybností a uměli posílit jejich sebevědomí, podporovali je, naučili je lépe vycházet se svým okolím a orientovat se v něm.Vedle silného hlediska spirituálního autorka dále pracuje s tématy:
Co prospívá a co neprospívá nervovému systému hypersenzitivních dětí (včetně potravin)
Souvislost mezi hypersenzitivitou a hyperaktivitou
Problematika sladkostí a očkování
Rodinná disharmonie a hypersenzitivní dítě
Co hypersenzitivní děti potřebují naléhavě, jaká škola je pro ně ideální
Zlatá pravidla pro hypersenzitivní děti (i pro dospělé)Kniha Hypersenzitivní děti je psána laskavě a vstřícně vůči čtenáři, populárním jazykovým stylem, v samotném závěru publikace jsou uvedeny případové studie a relaxační cvičení pro přecitlivělé děti i dospělé.

Počet stran: 168
Rozměr:
120x205 mm
EAN: 9788072524990
ISBN: 978-80-7252-499-0
Rok vydání: 2014
Nakladatelství:
Práh, www.prah.cz

Více informací o knize naleznete na stránce vydavatele zde: https://www.prah.cz/knihy/hypersenzitivni-deti-hoffmanova-gertrud-284